۰

ژل رویال چیست؟

ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای خواص درمانی و فواید زیاد است که برای برطرف کردن بسیاری از بیماری ها در طب ایرانی سنتی استفاده می گردد.

 

فهرست مطالب مقاله ژل رویال :

 

ژل رویال چیست ؟

ژل رویال عسل که به نام های ژل سلطنتی، ژل ملکه زنبور عسل در میان مردم شناخته شده است، یک ماده شیری رنگ است که فقط غذای ملکه زنبور ها یا زنبور سلطنتی از آن به عنوان غذا استفاده می کند پس یک ماده بسیار قوی و محدود و با قیمت بالا می باشد.ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای خواص درمانی و فواید زیاد است که برای برطرف کردن بسیاری از بیماری ها در طب ایرانی سنتی استفاده می گردد.
ژل رویال خالص طبیعی دارای شرایط نگهداری خاصی می باشد و تمامی خواص درمان آن در ماندگاری محصول و نگهداری صحیح از آن می باشد. ژل رویال را می توان یک معجزه طبیعی نام برد که کمک بزرگی به افزایش سیستم ایمنی بدن و محافظت بدن در مقابل بیماری ها انجام میدهد.
ژل سلطنتی رویال عسل در واقع ماده ای بود که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.

ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند. این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل)، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

ژل رویال دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است، به طوری که امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از دانشگاه های بزرگ در سرتاسر جهان در حال تحقیق و بررسی دقیق ترکیبات معجزه گر این ماده ی شفابخش هستند.

بسیاری از افرادی که از ژل رویال استفاده کرده بودند، بیان کردند که با مصرف این ژل شاهد افزایش بسیار زیاد در سطح انرژی و بهبود کارایی بدن خود بودند. همچنین این افراد بیان کردند که مصرف ژل رویال به تنظیم بهتر ریتم خواب آن ها نیز کمک کرد. ژل رویال به طور چشمگیری شفافیت و زیبایی پوست آن ها را نیز افزایش داد.

 

ژل رویال چیست؟

 

ترکیبات ژل رویال

ژل رویال یک ماده ی ژله ای اسیدی بوده که حاوی ترکیبات زیر است:

  • آب (60٪ -70٪)
  • شکر (5/7٪ -23٪)
  • لیپیدها (3٪ -8٪)
  • پروتئین ها (18٪ -9٪)
  • مقادیر اندکی از ویتامین ها و مواد معدنی
  • هورمون ها

 

با این حال ترکیب تمامی انواع ژل رویال یکسان نبوده و تحت تاثیر  فاکتورهایی مانند موقعیت جغرافیایی و محل زندگی زنبورها، موقعیت زمانی (فصول مختلف سال) و گل های موجود در آن ناحیه متفاوت است.

یکی از ترکیبات فعال موجود در ژل رویال، ماده ای به نام رویالیزین است؛ این ترکیب یک اسید چرب بوده که دارای خواص ضد باکتریایی منحصر به فردی است. البته پپتیدهای موجود در ژل رویال نیز دارای خاصیت ضد باکتریایی موثری هستند.

ژل رویال حاوی ۱۸۵ ترکیب فعال بیولوژیکی است. وجود هورمون هایی مانند تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول در ترکیبات ژل رویال گزارش شده است. ژل رویال همچنین حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئید نیز است که فواید بسیاری را در جهت بهبود سلامتی بدن ارائه می دهند.

 

خواص ژل رویال

 

تقویت سیستم ایمنی با ژل رویال

پروتئین و ویتامین های موجود در ژل رویال در تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار تاثیر گذار هستند. مصرف ژل رویال به مبارزه بهتر گلبول های سفید با باکتری ها و در نتیجه تقویت سیستم ایمنی می شود. 

مصرف ژل رویال واکنش های ناشی از ترشح هیستامین (ماده ای که در پاسخ به جراحت و آلرژی در بدن آزاد می شود) را سرکوب می کند، همچنین ژل رویال در تقویت سیستم ایمنی تاثیر بسزایی دارد.

 

بهبود عملکرد مغزی

ژل رویال با انواع آنتی اکسیدانهایی که دارد از اسید های چرب بافت مغز در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند و این امر در بهبود بیماری آلزایمر نیز تاثیر بسزایی دارد. ژل رویال حاوی مواد مغذی است که مواد شیمیایی موجود در سطح مغز را متعادل می کند و باعث کنترل سطح استرس و اضطراب می شود. در چند مطالعه انجام شده بیان شده است که ژل رویال در بهبود افسردگی نیز می تواند موثر باشد.

 

خواص درمانی ژل رویال برای بیماران آلزایمری

مصرف ژل رویال می تواند عملکرد اعصاب را تقویت کرده و در نتیجه سبب بهبود بیماری آلزایمر شود. بیماری آلزایمر این روزها تبدیل به بیماری شایعی شده است و ژل رویال می تواند از ابتلا به این بیماری جلوگیری کند و برخلاف داروهای شیمیایی استفاده از ژل رویال هیچگونه عوارضی در روند درمان بیماری آلزایمر ندارد.

 

خواص ژل رویال در دوران یائسگی

مصرف ژل رویال می تواند در کاهش عوارض یائسگی بسیار موثر واقع شود. از عوارض یائسگی می توان تغییرات فشار خون، عصبانیت، افسردگی و زود رنجی را نام برد. جهت کنترل این عوارض ژل رویال سلطنتی پیشنهاد ما به شماست. مواد غنی موجود در ژل رویال در بهبود این عوارض تاثیر فوق العاده ای دارد. ژل رویال خاصیت انرژی بخشی زیادی دارد و مصرف آن در این دوران از حس افسردگی می کاهد.

 

ژل رویال و تاثیر آن بر خستگی

ژل رویال می تواند در بهبود خستگی ناشی از انواع بیماری ها مانند سرطان و ام اس موثر باشد. ژل رویال با توجه به ترکیبات آن دارای مواد بسیار مغذی و انرژی زا می باشد که برای از بین بردن خستگی و ضعف بدن بسیار مفید است.

 

ژل رویال و تنظیم فشار خون

ژل رویال می تواند به عنوان یک راه حل درمانی برای بیماری های قلبی و فشار خون مصرف شود. مصرف مداوم و مرتب ژل رویال طبیعی می تواند در کاهش کلسترول و فشار خون موثر باشد. همچنین برخی تحقیقات انجام شده بیانگر این موضوع هستند که مصرف ژل رویال بر گردش خون در مغز اثرات مثبتی دارد و این موضوع می تواند در بهبود بیمارانی که فشار خون دارند سبب بهبود این بیماری شود.

 

نگران فشار خون نباش ! (بیشتر بدانید)

 

ژل رویال برای چی خوبه

 

بهبود دیابت با ژل رویال

ژل رویال بر درمان بسیاری از بیماری ها موثر است و خواص درمانی بسیاری دارد از جمله این خواص تاثیر ژل رویال بر درمان دیابت است. ژل رویال می تواند جهت کنترل سطح قند خون به بیماران دیابتی کمک کند.

 

ژل رویال و پیشگیری از پوکی استخوان

مصرف ژل رویال باعث جذب بیشتر کلسیم می شود. همچنین خود ژل رویال منبع بسیار خوبی برای ویتامین ب 12 و کلسیم می باشد. پوکی استخوان مقوله ای است که در سن های بالا گریبان گیر افراد زیادی می شود و دغدغه ی بسیاری از مردم می باشد. در نتیجه استفاده از مواد غذایی که بتواند در تقویت استخوان ها موثر باشد هم در پیشگیری و درمان این بیماری می تواند موثر واقع شود. ژل رویال ماده است که در درمان پوکی استخوان می تواند مفید باشد.

 

ژل رویال و تاثیر آن بر بهبود گوارش

ژل رویال منبع خوبی از بیفیدو باکتریا می باشد. بیفیدو باکتریا، باکتری مفیدی است که منجر به بهبود گوارش و هضم می گردد.

 

خواص ژل رویال بر درمان زخم

تاثیر عسل بر بهبود زخم ها بر کسی پنهان نیست و در بهبود زخم ها از عسل استفاده می شود. از آنجایی که ژل رویال حاوی ترکیب عسل و عناب می باشد  تاثیر آن بر درمان زخم ها بسیار بیشتر می باشد.

 

ژل رویال و درمان ناباروری مردان

ژل رویال ماده ای است که، ملکه از آن تغذیه می کند. ملکه برای تولد میلیون ها نوزاد، به ژل رویال نیاز دارد. ژل رویال موجب تخمک گذاری ملکه ی زنبورها می شود و نسل های آینده به وسیله ی 2000 تخمی که در هر روز به وسیله ی ملکه تولید می شود؛ پدید می آیند! به همین دلیل است که ژل رویال به عنوان مکمل تقویت کننده باروری مورد بررسی قرار گرفته است.

 

ژل رویال و درمان چاقی

چاقی نه تنها خود به تنهایی بیماری خطرناکی است بلکه باعث بوجود آمدن بیماری هایی چون دیابت، کبد چرب و بسیاری بیماری های خطرناک دیگر می شود. عوامل متعددی بر چاقی افراد تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آنها سطح پایین متابولیسم می باشد. تحرک کم و عادت های غذایی نادرست همگی از عوامل چاقی هستند.

یکی از بهترین راه حل ها برای کنترل چاقی کنترل متابولیسم بدن می باشد. ژل رویال با کنترل متابولیسم بدن تاثیر فوق العاده ای در درمان چاقی دارد. مصرف ژل رویال باعث افزایش گرمای تولیدی بدن می شود و افزایش گرما بر افزایش سوخت و ساز تاثیر مستقیم دارد. افزایش سوخت و ساز نیز باعث کاهش وزن می شود. مصرف مداوم ژل رویال نه تنها سبب کاهش وزن می شود بلکه می تواند از بروز چاقی نیز جلوگیری کند.

 

چربی سوزی و لاغری (بیشتر بخوانید)

 

ژل رویال و تاثیر آن بر تقویت قوای جنسی

نازایی و ضعف قوای جنسی از جمله مشکلاتی است که در دهه های اخیر بسیار رایج شده است. دارو های شیمیایی که برای رفع این مشکل روانه بازار شده در بیشتر مواقع نه تنها تاثیر گذار نبوده بلکه در بسیاری موارد مشکلات بیشتری را به وجود آورده است. تقویت قوای جنسی، بسیاری از مشکلات زوج های جوان را برطرف می کند.

ژل رویال یکی از مواد موجود در طبیعت است که در تقویت قوای جنسی بسیار مفید است. ژل رویال نه تنها انرژی را در بدن افزایش می دهد بلکه میل جنسی و قوای جنسی را تقویت می کند. از طرف دیگر ژل رویال در درمان سرد مزاجی بانوان نیز تاثیر فوق العاده ای دارد.

 

خواص ژل رویال را می دانید؟

این ماده لیمویی یا شیری رنگ که بسیار پر ارزش و گران بها است دارای حالتی ژله مانند است که در دهان آب می گردد دارای ویتامن ها و مکمل ها مفید بر بدن است. ژل رویال دارای پروتئین، اسید های آمینه و آنتی اکسیدان  است که ارزش دارویی دارد و یک مکمل غذایی طبیعی در طب سنتی ایرانی بعنوان داروی طبیعی و ارگانیک استفاده می شود.
از مهمترین خاصیت های 
ژل رویال می توان موارد زیر را نام برد که توانایی بالا بردن تقویت عمومی بدن، به تعادل رساندن سیستم ایمنی بدن، بالا بردن حافظه، محرک رشد قدی در کودکان در دوران بلوغ، اثرات آنتی اکسیدانی بالا و تنظیم فشار خون است.

یکی از مهمترین مواردی که این ماده شگفت انگیز مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است این است که ژل رویال یک ماده طبیعی بوده و در طبیعت بیرون آمده است و هیچ گونه عوارضی در آن مشاهده نشده است و از روش های ترکیبی کارخانه ای یا شیمیایی در آن پرهیز شده است بر همین منظور استفاده از این مکمل دارویی قوی در بیماری هایی همچون سرطان، بالابردن توان جسمی در ام اس، افزایش قدرت باروری، برطرف شدن نازایی و ناباروری، کاهش کسترول خون، افزایش حافظه، درمان کم خونی و... می باشد.

در نگهداری در دراز مدت ژل رویال حتما در فریزر باید انجام  گردد تا خاصیت آن از بین نرود و برای استفاده از ژل رویال عسل می توانید آنرا با عسل مخلوط کنید، یا بصورت خالی در دهان گذاشته تا در دهان آب گردد. حتما توجه کنید که برای استفاده از ژل رویال از قاشق پلاستیکی یا چوبی استفاده کنید و به هیچ عنوان از قاشق های فلزی استفاده نکنید زیرا تمام خاصیت ژل رویال عسل از بین می رود. برای استفاده طولانی و نگهداری آن می توان آنرا فریز کرد و به مدت طولانی تا 6 ماه نگهداری کرد.

 

از کجا پودر ژل رویال بخریم


برای استفاده از ژل رویال طبیعی را میتوانید آنرا با سایر شربت های گیاهی نیز مخلوط نمایید ولیکن بهترین روش استفاده مخلوط کردن آن با عسل و یا استفاده خالی از آن است.
این محصول برای همگان به جز کودکان زیر 2 سال و افرادی که مشکل قند خون دارند و خانم های شیرده توصیه نمی شود ولیکن برای بقیه اقشار استفاده از آن بلامانع بوده و دارای خواص درمانی و فواید فروانی است.


ژل رویال هر چه تازه تر باشد بسیار مقوی تر است. یکی از مهمترین خواص درمانی ژل رویال افزایش قدرت عمومی بدن و بالابردن سیستم امینی بدن است که این خاصیت ها کمک بسیار زیادی در بیماران سرطانی می کند که در طول مدت دوره شیمی درمانی قدرت عمومی بدن را افزایش دهند و بتوانند در مقابل سایر بیماری ها و ضعف و خستگی ناشی از آن مقاوت کنند.
از دیگر موارد استفاده
ژل رویال برطرف کردن ضعف، خستگی و سردردهای مزمن می باشد؛ که برای خانم ها، خانم های باردار (در صورت بالا نبودن قند خون) و ورزشکاران حرفه ای مفید است. ژل رویال توان بالا بردن قدرت جسمی و جنسی را نیز دارد و از ان بعنوان یک داروی گیاهی برای برطرف کردن مشکل ناباروری و نازایی و افزایش قدرت باروری نیز استفاده می گردد.

 

ژل رویال و عملکرد آن در بدن

ژل رویال می تواند بر عملکرد سیستم ایمنی تاثیر بگذارد. در مطالعه توسط گروهی از محققان، ساپرشن واکنش های آلرژیک توسط ژل رویال مورد بررسی قرار گرفت. نشان داده شده است این محصول اثرات تعدیل کننده عملکرد ایمنی دارد. ژل رویال سطح سرمی IgE اختصاصی آنتی ژن را در موشها کاهش داد و رهایش هیستامین را از ماست سل ها مهار کرد. در نتیجه واکنش حساسیت فوری را ساپرس کرد، ترشح گاما اینترفرون از سلولهای CD4 T مهار شد و تولید IL4 از این سلولها در مقایسه با موشهای نرمال افزایش داشت. این نتایج نشان می دهد که ژل رویال می تواند پاسخدهی سیستم ایمنی را تعدیل کند.

 

اثرات ضد سرطانی ژل رویال

مطالعات مختلف محققان بر روی ژل رویال نشان می دهند که این ژل اثرات آنتی اکسیدانی و ضد سرطانی دارد. گروهی از محققان در مطالعه ای اثرات ژل رویال را بر استرس اکسیداتیو و آسیب سلولی در موشها مطالعه کردند. بهبود بیوشیمیایی، هماتولوژیک و بافت شناختی در موشهای تغذیه شده با ژل رویال، نشان می دهد که این ماده دارای ظرفیت آنتی اکسیدانی می باشد. در مطالعه ای اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو و آپوپتوز در کلیه و کبد در موشهای درمان شده با سیس پلاتین بررسی نشان داده شد ژل رویال اثر حفاظتی قابل توجهی بر روی کبد و کلیه دارد،

ژل رویال سطح پراکسیداسیون چربی را کاهش داد، سطح گلوتاتیون را افزایش داد و فعالیت گلوتاتیون-اس- ترانسفراز و گلوتاتیون پراکسیداز و سوپراکسید دیسموتاز را افزایش داد. در نتیجه می توان گفت می توان ژل رویال را در کموتراپی همراه سیس پلاتین تجویز کرد تا استرس اکسیداتیو و آپوپتوز ناشی از سیس پلاتین کاهش یابد. در مطالعه ای دیگراثرات محافظتی ژل رویال در مقابل استرس اکسیداتیو علیه کلیه در موشهای درمان شده با سیس پلاتین را بررسی کرده اند. در گروهی که ژل رویال همراه با سیس پلاتین داده شد، در پارامترهای استرس اکسیداتیو و پارامترهای بیوشیمیایی بهبود مشاهده شد. نتیجه اینکه ژل رویال دارای خواص آنتی اکسیدانی است.

ژل رویال می تواند بعنوان یک غذای عملگرا با نقش آنتی اکسیدانی بالا و غنی از املاح ضروری مصرف شود. در مطالعه ای که توسط گروهی از محققان صورت گرفت، اثرات ژل رویال بر استرس اکسیداتیو ناشی از فومونیزین در موش ها بررسی شد. نشان داده شد گروهی از موشها که تحت تغذیه با ژل رویال بودند، بطور مشخصی در شاخص های مختلف شامل وزن بدن، وضعیت تغذیه ای، آنزیم های کبدی، پروفایل چربی سرم، کراتینین و اسید اوریک سرم، نمای هیستولوژیک و هیستوکمیکال کبد و کلیه آنها بهبودی داشتند. نتیجه اینکه ژل رویال اثرات حفاظتی علیه سمیت فومونیزین دارند که این اثر وابسته به دوز می باشد.

 

خرید ژل رویال

جهت تهیه پودر ژل رویال کلیک کنید

 

جمع بندی

گروهی از محققان در مطالعه ای به اثرات ضد تومور ژل رویال پرداخته اند. در این مطالعه سلولهای لوکمیا، سارکوما و تومورهای سولید مورد بررسی قرار گرفته اند. نشان داده شد که ژل رویال در غلظت های خاص و با تناوب مشخص می تواند رشد انواعی از تومورها را مهار کند. در یک مطالعه اثر ژل رویال بر رشد فیبروسارکوما در موش سوری بررسی شد. نتایج نشان داد که میانگین سایز تومور در گروه دریافت کننده ژل رویال کمتر از گروه کنترل بود. نتیجه اینکه ژل رویال نقش مهمی در کنترل و پسرفت فیبروسارکوما دارد.

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید