۰

جلوگیری از سرماخوردگی

چای ماسالا از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. با داشتن کالری کمتر از 100 ، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی آن را مصرف کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

 

فهرست مطالب مقاله ماسالا :

 

چای ماسالا چیست؟ 

چای ماسالا منشاء آن در هند است و فواید دارویی معجزه آسایی زیادی دارد. یک فنجان چای در روز برای حفظ سلامتی و دوری از انواع بیماری ها ، مناسب است. این نوشیدنی ترکیبی از بسیاری از مواد تشکیل دهنده از جمله زنجبیل ، هل ، دارچین ، میخک و فلفل سیاه است. اگرچه ممکن است نسخه های زیادی از این چای وجود داشته باشد ، اما مواد اولیه یکسان هستند. همیشه می توانید بر اساس اولویت خود ، مؤلفه ها را اضافه یا حذف کنید. چای ماسالا نوشیدنی سنتی هندی است. چای با ادویه های معطر تهیه شده است که هرکدام فواید سلامتی زیادی دارند. این چای ماسالا دارای چندین مزیت است که نباید از دست داد. برخی از ادویه های رایج شامل زنجبیل ، هل ، دارچین ، میخک و فلفل سیاه هستند. 

 

ماسالا چیست

 

ارزش غذایی چای ماسالا :

چای ماسالا از ارزش غذایی بسیار بالایی برخوردار است. با داشتن کالری کمتر از 100 ، می توانید بدون هیچ گونه نگرانی آن را مصرف کرده و از مزایای آن بهره مند شوید. هنگام مصرف بدون شیر یا شکر ، چای ماسالا دارای 0٪ چربی است. همچنین شناخته شده است که به کاهش وزن کمک می کند.

 

فواید سلامتی چای ماسالا 

موارد ذکر شده در زیر بهترین مزایای سلامتی چای ماسالا است :

 

از سرما خوردگی و گرفتگی بینی جلوگیری می کند 

خاصیت ضد التهابی ، ضد قارچ و ضد باکتریایی چای ماسالا از سرماخوردگی و احتقان بینی جلوگیری می کند. میخک و زنجبیل تقویت کننده ایمنی نیز به شما کمک می کند تا سرفه را دور نگه دارید. مطمئناً یک لیوان چای ماسالا در روز باعث می شود احساس عاری از سرماخوردگی به وجود بیاید. اگر از سرماخوردگی رنج می برید ، یک لیوان چای ماسالا باعث می شود احساس بهتری پیدا کنید و زودتر بهبود پیدا کنید.

 

تقویت سیستم دفاعی بدن (کلیک کنید)

 

خواص ضد التهابی 

تمام ادویه های مورد استفاده در تهیه این نوشیدنی با هم کار می کنند و تأثیر عمیقی بر بدن دارند. چای ماسالا دارای اثرات ضدالتهابی است که بیشتر از زنجبیل حاصل می شود . مطالعات نشان می دهد زنجبیل تأثیر مثبتی در کاهش التهاب در بدن دارد. میخک ماده دیگری است که دارای تأثیرات مشابهی است. این دو ادویه همچنین به عنوان داروهای ضد درد موثر شناخته شده اند.

 

ماسالا برای چی خوبه

 

چای ماسالا انرژی را افزایش می دهد 

چای سیاه عنصر اصلی چای ماسالا است. این کافئین دارد که انرژی شما را تقویت می کند. در حالی که کافئین به تنهایی در مقادیر بیش از حد اثرات منفی دارد ، اما سایر ترکیبات چای ماسالا آن را متعادل می کنند. این ماده محرک طبیعی و سالم است که می توانید بدون هیچ گونه نگرانی از آن استفاده کنید.

 

تقویت سلامت عمومی بدن (بیشتر بدانید)

 

چای ماسالا سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند 

برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. میخک و دارچین شما را قوی تر می کند. این خط دفاع را ایجاد می کند که اجازه عبور عفونت ها را نمی دهد. کیفیت دارویی این نوشیدنی خوشمزه ، آن را به یکی از محبوب ترین نوشیدنی های سلامتی تبدیل کرده است.

 

چای ماسالا کمک به هضم میکند 

ادویه های مورد استفاده در چای ماسالا ، به خصوص میخک و هل کمک به فرآیند هضم است. با افزودن زنجبیل به مخلوط ، اثرات آن دارویی تر می شود. خاصیت آرام بخش و طراوت بخش را روی بدن می گذارد. هضم با کمک هل باعث افزایش تولید بزاق می شود.

 

خواص ضد اکسید کننده 

پایه چای ماسالا چای سیاه است. این ماده دارای خاصیت آنتی اکسیدانی بسیار قوی است. همچنین هل و میخک مورد استفاده در نوشیدنی برای کاهش سطح کلسترول شناخته شده است. این به نوبه خود ، افزایش میزان کلسترول خوب را نشان می دهد. این باعث کاهش تشکیل پلاک می شود که باعث انسداد می شود و منجر به بیماری های قلبی می شود. این ادویه ها به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کنند.

 

ترکیبات ماسالا

 

کاهش افسردگی و اضطراب با چای ماسالا

چای ماسالا به عنوان یک نیرو بخشی عمل می کند و از افسردگی و اضطراب رهایی می دهد. محتوای کافئین موجود در چای ماسالا به بازگرداندن احساس انرژی و نشاط کمک می کند. هل موجود در چای ماسالا به کنترل احساس تغییر نوسان کمک می کند. شروع یک روز با یک فنجان چای ماسالا شانس روز بد را کاهش می دهد.

 

کنترل فشار خون با چای ماسالا

چای ماسالا همچنین می تواند در رفع مشکلات مربوط به فشار خون کمک کند. اگر نوساناتی در فشار خون دارید ، ممکن است چای ماسالا راه حل برای شما باشد. این ماده دارای خاصیت آرامبخش بر روی خون است. این امر به تنظیم گردش خون در بدن کمک می کند و از این طریق از نوسان در سطح فشار خون جلوگیری می کند.

 

پیشگیری از سرطان 

تحقیقاتی وجود دارد که نشان داده است که خاصیت آنتی اکسید کننده چای ماسالا می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند. زنجبیل ، دارچین و هل دارای خاصیت پیشگیری از سرطان هستند. سلولهای سرطانی با افزایش تعداد سلولهای شورشی و به سایر سلولهای سالم و DNA آسیب می رسانند. با چای ماسالا به طور مرتب می توانید این موضوع را بررسی کنید.

 

متابولیسم را بهبود می بخشد 

متابولیسم سریع برای تناسب اندام و سالم بودن بسیار مهم است. این نشانه ای است که تمام اندام های بدن به خوبی کار می کنند. مهمتر از همه ، این نشان می دهد که مواد غذایی به خوبی هضم می شوند و توسط بدن مورد استفاده موثر قرار می گیرند. با مصرف روزانه چای ماسالا می توان کل فرآیند هضم را بهبود بخشید. این مطمئناً در مدت زمان کوتاهی متابولیسم بدن را افزایش می دهد.

 

خواص ماسالا

 

چای ماسالا از نفخ جلوگیری می کند 

به دلیل رژیم غذایی ضعیف ، غذایی که می خوریم همیشه به راحتی هضم نمی شود. ترکیبات موجود در چای ماسالا به هضم غذا کمک می کند. با تقویت هضم ، این نوشیدنی مانع از اضافه شدن هوا یا آب اضافی به معده می شود. این امر نفخ یا گاز را کاهش می دهد. از طرف دیگر ، داشتن دو فنجان چای ماسالا هر روز می تواند به شما در کاهش چند کیلو کمک کند. بنابراین برای کاهش وزن نیز توصیه می شود.

 

گرفتگی قاعدگی را کاهش می دهد 

یک مزیت کمتر شناخته شده از چای ماسالا این است که این یک روش طبیعی و مؤثر برای مبارزه با دل درد قاعدگی است. بیشتر خانم ها در طول چرخه قاعدگی از درد شدید رنج می برند. در چای ماسالا عاملی وجود دارد که مشخص می شود تأثیر آرامش بخش بر اعصاب و عضلات دارد. خواص ضد التهابی ادویه های مختلفی که در چای ماسالا مورد استفاده قرار می گیرد نیز از تسکین درد جلوگیری می کند .

 

پیشگیری از دیابت با چای ماسالا

یکی از شایع ترین شرایط امروز دنیا ، دیابت است . عاقلانه است که از قبل خود را با روش های پیشگیری تجهیز کنید. ترکیبات موجود در چای ماسالا دارای خواصی هستند که به کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک می کند. این کار را با افزایش حساسیت انسولین در بدن انجام می دهد. همچنین باعث کاهش قند خون می شود. 

 

کنترل بیماری دیابت (بیشتر بخوانید)

 

چای ماسالا

 

نکات پایانی

مصرف بیش از حد چای ماسالا ممکن است منجر به عدم تعادل هورمون در بدن شود.

افراد مبتلا به اختلالات گوارشی شدید بهتر است قبل از مصرف چای با پزشک خود مشورت کنند.

اگر از دارو های ضد افسردگی استفاده می کنید، مصرف زیاد چای ماسالا می تواند تاثیر دارو را کاهش دهد.

 

جهت خرید این محصول کلیک کنید

 

خرید ماسالا

 

 

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید