۰

جوانی با اسپیرولینا

اسپیرولینا چیست؟

 

 اسپیرولینا گیاهی است که با شناخت فواید آن و میزان مصرف به گنجینه ای از خواص خواهید رسید. جلبک اسپیرولینا یک جلبک آبی - سبز و گیاه آب شیرین است. این گیاه یکی از پر تحقیق ترین گیاهان در سال های اخیر است. جلبک اسپیرولینا به خاطر طعم تند و مواد مغذی و فوایدش شهرت دارد. لاغری و جوانی با استفاده از مواد طبیعی و توصیه های طب سنتی می تواند بهترین راه مبارزه با چاقی و پیری باشد.

 

 

ارزش غذایی اسپیرولینا :

 

اسپیرولینا خشک شده حاوی :

5 % آب

24 % کربوهیدرات

8 % چربی

و در حدود 60% پروتئین است.

این یک منبع پروتئینی کامل است که حاوی همه اسیدهای آمینه ضروری است.

 

هر 100 گرم اسپیرولینا شامل 290 کالری و منبع غنی (20% یا بیشتر از میزان دریافتی روزانه ویتامین A) از مواد مغذی ضروری به ویژه ویتامین a، بتا کروتن، لوتئین زیکسانتین، تیامین (b1), ریبوفلاوین (b2), نیاسین (b3), اسید پانتوتنیک (b5), ویتامین b12, فولات (B9)، ویتامین B12، کلوئین، ویتامین c, ویتامین Dویتامین Eویتامین K, و مواد معدنی مانند کلسیم، آهن، منیزیوم، منگنز، فسفر, پتاسیم, سدیم, زینک هستند.

چربی جلبک اسپیرولینا شامل 8% از اسیدهای چرب, گاما - لینولنیک اسید, آلفا - لینولنیک اسید, اسید لینولئیک, اسید استیریدونیک, اسید ایکوساپنتدنویئک، اسید دوکوساهکسینوئیک و آراشیدونیک اسید (آراشیدونیک) است.

 

 

مزایای سلامتی اسپیرولینا:

 

مبارزه با آلرژی

میلیون ها نفر، از آلرژی به محرک های گرد و غبار, حیوانات خانگی, گرده و بسیاری دیگر رنج می برند.

گرفتگی بینی , آبریزش چشم و یا خارش گلو, علایم آلرژی هستند. مطالعات حیوانی پیشنهاد می کند که اسپیرولینا از آزادسازی هیستامین جلوگیری می کند، که مسئول علایم رینیت آلرژیک است. براساس مطالعات انسانی, مصرف این جلبک باعث بهبود علائم مانند عطسه, گرفتگی بینی, خارش بینی و ترشحات بینی در مقایسه با گروه دارونما شد.

 

اسپیرولینا برای پایین آوردن فشار خون

فیکوسیانین یک رنگدانه در اسپیرولینا است ، که دانشمندان متوجه شده اند که اثرات ضد فشار خون دارند (فشار خون پایین می یابد). محققان ژاپنی ادعا می کنند به این دلیل است که مصرف این جلبک باعث اختلال در عملکرد اندوتلیال در سندرم متابولیک می شود.

 

اسپیرولینا برای کاهش کلسترول

اسپیرولینا همچنین می تواند به کاهش کلسترول خون و جلوگیری از آترواسکلروز کمک کند.

در تحقیق سال 2010 که در مجله علوم تغذیه و ویتامین شناسی منتشر شد، به خرگوش هایی رژیم غذایی کلسترول بالا 0.5٪ برای یک دوره چهار هفته ای داده شد و سپس به آنها همان رژیم غذایی را دادند، اما این بار 1٪ یا 5٪ اسپیرولینا برای هشت هفته داده شد و محققان دریافتند که LDL (یا کلسترول بد) در گروهی که 1٪ اسپیرولینا خوردند 26% کاهش و 41٪ در گروهی که 5٪ اسپیرولینا می خوردند کاهش یافت. تری گلیسیرید و کلسترول کل نیز به طور چشمگیری کاهش یافت.

 

مبارزه با بیماری کبدی با اسپیرولینا

اسپیرولینا ممکن است برای کسانی که بیماری مزمن کبدی دارند ، ضروری باشد چون تحقیقات نشان داده اند که این بیماری به محافظت در برابر سیروز جگر، آسیب کبدی و نارسایی کبدی کمک می کند.

دانشمندان نتیجه گرفتند که اسپیرولینا برای سلامتی کبد به علاوه عملکردش به عنوان یک آنتی اکسیدان، حذف رادیکال های آزاد، جلوگیری از آسیب کبد و حذف فلزات سنگین مفید است.

 

 

کاهش خطر ابتلا به سرطان 

از مطالعات حیواناتی و آزمایشگاهی نشان می دهد که اسپریولینا تولید آنتی بادی ها، پروتئین های مبارز با عفونت و سایر سلول هایی را که ایمنی را بهبود می بخشد و به عفونت و بیماری های مزمن مانند سرطان کمک می کند."

تحقیقات کشور جمهوری چک نشان داد که "اسپیرولینا (همچنین) غنی از ترکیبات تتراپیرولیک است که نزدیک به مولکول بیلی روبین است، یک آنتی اکسیدان قوی و عامل ضد انعقادی."

هنگامی که در سلول های پانکراس انسان آزمایش شد، دانشمندان دریافتند که "در مقایسه با سلول های درمان نشده، درمان های تجربی به طور قابل توجهی کاهش پرولیفراسیون سلول های سرطانی پانکراس را در شرایط آزمایشگاهی کاهش داده". اساسا، این ثابت کرد که اضافه کردن اسپریولینا به رژیم غذایی می تواند به جلوگیری از ایجاد سرطان های مختلف کمک کند.

 

اسپیرولینا برای کاهش سطح قند خون

برخی مطالعات انجام شده بر روی حیوانات نشان داده اند که مصرف اسپیرولینا می تواند سطح قند خون را کاهش دهد، در واقع، نتایج نشان داده اند که می تواند جای برخی از شایع ترین داروهای دیابت مانند متفورمین را بگیرد.

تحقیقات دیگر بر روی انسان ها که در آن 25 بیمار مبتلا به دیابت نوع 2بودند، انجام شد که به آنها روزانه 2 گرم اسپیرولینا برای مدت دو ماه داده شد که سطح قند خون آنها را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

اسپیرولینا هم چنین می تواند به کاهش سطح کلسترول کمک کند و از آترواسکلروز جلوگیری کند. در تحقیقات سال 2010 که در مجله ارزش غذایی و ویتامین شناسی منتشر شد، خرگوش ها یک رژیم غذایی با کلسترول 0.5٪ داشتند که برای یک دوره چهار هفته بود.

 

کاهش مشکلات سینوزیت با اسپیرولینا

بر طبق مطالعات متعدد، اسپیرولینا فواید خوبی برای کاهش تورم دارد که باعث مشکلات سینوسی می شود. در مقایسه با آزمایش دارونماها، اسپیرولینا در کاهش خارش، آبریزش بینی، گرفتگی بینی و عطسه موثر است.

 

 

اسپیرولینا برای کمک به کاهش وزن

به طور منظم مصرف غذاهای غنی از پروتئین و غنی از مواد مغذی مثل اسپیرولینا برای افزایش کاهش وزن مفید هستند. سلامت نمناک عنوان کرده است که اسپیرولینا این کار یعنی کاهش وزن را را به چند دلیل انجام می دهد که مهم ترین آن داشتن میزان بالایی فیبر، که برای سیر نگه داشتن و مهار کردن گرسنگی برای جلوگیری از وسوسه شدن به وعده های ناسالم مهم است.

علاوه بر این، با توجه به انرژی بیشتری برای متابولیسم می گیرد، خوردن غذاهای غنی از پروتئین بالا مانند این یکی به کاهش بافت چربی و کمک به سوزاندن چربی کمک می کند. با مصرف یک قاشق اسپیرولینا در هر روز و پیروی از سبک زندگی سالم، می تواند به کاهش متابولیسم و بهبود نتایج کاهش وزن شما کمک کند.

 

اسپیرولینا برای کمک به سوزاندن چربی

اسپیرولینا یک مکمل طبیعی غذایی است که به کاهش وزن کمک می کند. اسپیرولینا به سوزاندن چربی به آرامی بدون تاثیر گذاشتن بر سبک زندگی عادی کمک می کند. اسپیرولینا شاخص گلیسمی پایینی دارد و غنی از محتوای پروتیین می باشد.

اسپیرولینا اسیدهای چرب امگا 3 بالایی دارد، که به کاهش وزن کمک می کند و همچنین عملکرد مغز را تحریک می کند. اسپیرولینا دارای میزان مواد مغذی بالایی بوده و انرژی و سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.

 

اسپیرولینا برای کمک به کنترل گرسنگی

از آنجا که اسپیرولینا غنی از مواد مغذی است، به کاهش اشتها و گرسنگی که عامل اصلی چاقی است کمک می کند. جلبک اسپیرولینا, انسولین خون و سطوح گلوکز خون شما را بدون ایجاد گرسنگی ، افزایش می دهد.

 

 

ماسک های زیبایی صورت با اسپیرولینا

چگونه می توان از اسپیرولینا برای بالا بردن روتین مراقبت از پوست استفاده کرد؟ برای داشتن پوستی درخشان - اسپیرولینا که پر از آنتی اکسیدان ها است، می تواند در زمانی که بحث درخشش و رنگ پوست است، شگفتی ایجاد کنند. ماسک صورت اسپیرولینا که یک سم زدای نهایی است که پوست شما به آن نیاز دارد.

یک قاشق غذاخوری از پودر اسپیرولینا و 1 قاشق غذاخوری عسل را به خوبی باهم مخلوط کنید.

این ماسک را به طور مساوی بر روی صورت تمیز خود بمالید.

بگذارید 20 دقیقه بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.

 

اسپیرولینا برای آکنه

خواص ضد التهاب اسپیرولینا به کاهش تورم، آکنه و جلوگیری از بروز آسیب های بیشتر کمک می کند. متابولیسم بدن شما را افزایش می دهد که درمان سریع تر را ممکن می سازد و همچنین از رشد زیادی باکتری ها جلوگیری می کند.

علاوه بر خوردن آن، شما می توانید از محصولات پوستی اش برای مقابله با مشکلات آکنه استفاده کنید.

 

اسپیرولینا برای برای تیرگی زیر چشم:

کلوروفیل (که به عنوان یک سوپر خوراکی شناخته می شود) موجود در این جلبک به کاهش تیرگی و لکه هایی روی پوست شما کمک می کند. در پاسخ به سوال یکی از کاربران باید بگوییم که روش های متعددی برای مصرف اسپیرولینا وجود دارد - می توانید مقداری پودرش را به آب اضافه کرده و آن را بنوشید و یا آن را به یک اسموتی اضافه کنید.

آن ها همچنین در فرم قرص در دسترس هستند. از پودر اسپیرولینا در ماسک های صورت خانگی استفاده کنید، یا محصولات اسپیرولینا که به طور گسترده در بازار در دسترس هستند، ماسک ورقه ای، و غیره را با مشورت پزشک خود تهیه کنید.

 

افزایش رشد موها

استفاده موضعی از اسپیرولینا می تواند رشد مو را تسریع کند. علاوه بر مصرف، این جلبک به عنوان یک جز در درمان شامپو و نرم کننده ها استفاده می شود. هم چنین پروتئین های اسپیرولینا می توانند باعث کاهش ریزش مو و نازکی مو شوند.

این ها فواید اسپیرولینا هستند. ما از چند ماده غذایی در این جلبک ها صحبت کردیم. اما چند نکته دیگر هم هست که باید بدانید.

 

 

کاربرد های اسپیرولینا

 

در سراسر جهان کشت می شود؛ به عنوان مکمل رژیم غذایی و همچنین یک غذای کامل استفاده می شود؛ و همچنین در شکل قرص، پودر موجود است.

همچنین از آن به عنوان مکمل غذایی در صنعت آبزی پروری، آکواریوم و ماکیان استفاده می شود. اسپیرولینا برای رسیدگی به امنیت غذایی، سو تغذیه، و به عنوان پشتیبانی رژیم غذایی در پرواز فضایی بلند مدت یا ماموریت های مریخ مورد بررسی قرار می گیرد.

 

سخن پایانی

 

باید بگوییم که برای اسپیرولینا تقریباً مورد منع مصرفی وجود ندارد. مصرف آن به خصوص برای افراد ضعیف و همچنین افراد سالمند توصیه می‌شود. تنها مورد منع مصرف آن در طول شیمی‌درمانی است. از آنجایی که این جلبک سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست امکان دارد که مانع نابودی سلول‌های سرطانی شده و در روند درمان اختلال ایجاد کند. همچنین خانم هاب باردار قبل از مصرف با پزشک مشورت کنند.

 

جهت خرید محصول کلیک کنید

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید